HAKKIMIZDA

WILD WEST CRAFT markası, aileden gelen zanaatkârlığın deriyle buluşmasıyla ortaya çıktı. Hobi olarak başlayan bu serüven bugün Kanada, Amerika gibi birçok ülkede kaliteli deri ve el işçiliği arayan çok sayıda satıcının tercih ettiği bir marka haline geldi. 

Wıld west craft

WILD WEST CRAFT markası, aileden gelen zanaatkârlığın deriyle buluşmasıyla ortaya çıktı. Hobi olarak başlayan bu serüven bugün Kanada, Amerika gibi birçok ülkede kaliteli deri ve el işçiliği arayan çok sayıda satıcının tercih ettiği bir marka haline geldi. Piyasadaki en kaliteli deriyi bulup, bu derinin dokusuyla uyumlu modelleri tasarlayarak ürettiğimiz el yapımı hediyelik deri eşya, cüzdan ve çantalar titiz el işçiliğinin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde ev kadınlarını da çalışma hayatına dahil ederek ürünlerimize bir “anne eli” ve “hanım eli” değdiriyoruz. Taviz vermediğimiz kalite kriterleri maliyetlerimizi arttırsa da fiyatlarımız piyasa koşullarına uygun belirlenerek gerçek deri ürünleri uzun süre kullanma keyfini müşterilerimize yaşatmayı hedeflemekteyiz. 

 

ZANAATKARLIĞIN DERİ İLE BULUŞMASI

Ürünlerimiz birinci sınıf deri ile, tamamen el işçiliği ile, 0.8 mm mumlu ip kullanılarak, hiç bir aşamasında sanayi tipi makine kullanılmadan üretilmektedir.

TEMEL İLKELERİMİZ

EL İŞİ

Ürünlerimizin kesim, dikim ve diğer tüm aşamaları el işçiliği ile yapılmaktadır.

KALİTELİ MALZEME

Ürünlerimizdeki deri, iplik ve metal aksesuarları yıllarca kullanılabilecek kalitededir

KALİTELİ İŞÇİLİK

Zanaatkarlığın özü olan kaliteli işçilik tüm iş süreçlerimizde vazgeçilmez düsturumuzdur

SOsyal sorumluluk

Sosyal sorumluluk birçok işletme için taşlar yerine oturduğunda tercih edilen bir yol iken WILD WEST CRAFT daha yolun başındayken bu bilinçle işe başladı. Markamızı oluştururken profesyonellerle çalışmak yerine ev kadınlarını tercih ettik.

Ülkemizde ev kadınlarının birçoğu evlerinde dantel, örgü, dikiş gibi çalışmalar yapmaktadır. Fakat ne yazık ki bu çalışmaların pek çoğu, kadınlarımıza ve ailelerine maddi bir katkı sağlamamaktadır. Ayrıca birçok ev kadını çalışmak istemesine rağmen ev işleri, çocuk bakımı gibi birçok nedenden çalışamamaktadır.

Deri maceramıza başladıktan sonra, siparişleri yetiştirmekte zorlandıkça bu işi bizimle aynı kalitede yapacak üreticiler aramaya koyulduk. Neden ev kadınları cüzdan ya da çanta dikmesin dedik ve ev kadınlarını kendi üretim sürecimiz içine dahil etmeye karar verdik. Ve çevremizdeki çalışmak isteyen fakat buna koşulları uygun olmayan kadınları belirleyerek onları istihdam ettik. Böylece ürünlerimize bir ‘anne eli’, ‘hanım eli’ değmiş olacaktı. Ürünlerimize bu dokunuşun büyük bir etkisi olacağına inanıyoruz.

WILD WEST CRAFT olarak ev kadınlarımıza aile düzenlerini bozmadan kazanç elde edebilecekleri bir yol bulmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca bunun bizim gibi işler yapan girişimcilere örnek olmasını umuyoruz.

EL YAPIMI DERİ CÜZDAN, EL YAPIMI DERİ ÇANTA 

üretimimizin bir parçası olmak isterseniz iletişim sayfasından bizimle bağlantı kurabilirsiniz.